דיכאון

דיכאון היא הפרעה נפוצה מאוד בעולם המערב, היא קיימת ונפוצה בכל שכבות האוכלוסיה.
הסימפטומים המצביעים על קיומו של דיכאון קליני: 
- עצבות ממושכת

- ייאוש

-חוסר מוטיבציה ועניין.

 -עצבנות.

-עייפות, רצון לישון רוב הזמן.
-ירידה בתיאבון.

-קשיי שינה.

-קשיי ריכוז וזיכרון.

-מחשבות אבדניות
הדיכאון יכול להיות מוגדר כדיכאון קל, בינוני או קשה, בהתאם למשכו, חומרתו ומידת הפגיעה בתפקוד. 

דיכאון בקרב נשים 
נשים סובלות מדיכאון בשיעור כפול מזה של גברים. נראה שגורמים הורמונליים תורמים לשיעור הגבוה של דיכאון בקרב נשים, בעיקר גורמים כמו שינויים במחזור החודשי, הריון, הפלות ודיכאון לאחר לידה. נשים רבות מתמודדות בנוסף עם לחצים של שילוב בין עבודה לטיפול במשפחה, חד הוריות וטיפול הן בילדים והן בהורים מבוגרים. 


דיכאון בגיל ההתבגרות 
רבים מבני הנוער חווים תחושות של עצבות, בלבול ובדידות אך אצל חלק מבני הנוער תחושות אלו יכולות להפוך לדיכאון, במקרים של חשד יש להתייעץ באופן מיידי עם מורה, יועצת בית הספר, עו"ס, פסיכולוג. 


דיכאון בגיל הזהב 
ההסתגלות למצב חדש בו מגיעים לפרק השלישי בחיים - גיל הגמלאות, הילדים כבר לא בבית והבריאות - לא בדיוק משתפרת. האם בהכרח מצב רוח ירוד אצל גיל הזהב הוא דיכאון? איש מקצוע יכול לתת אבחנה מדויקת של האדם, וכן למצוא את הטיפול המתאים עבורו ועבור הבעיה ממנה הוא סובל. 

דיכאון אחרי לידה 
הדיכאון שלאחר לידה, כשמו כן הוא, מופיעה בנשים שילדו לא מכבר; היא מתבטאת בין היתר במצב רוח ירוד, עצבנות יתר, קושי רב בתפקוד היומיומי, כולל בטיפול ברך הנולד, אדישות ולעתים אף דחייה רגשית של התינוק. 

קידום פלוס בניית אתרים

אור הנפש - מרכז טיפול לילדים נוער ומבוגרים כתובת:  ת.ד. 2231 ראשון לציון 75121   טלפון: 054-4502605  דוא"ל: orhanefesh@walla.com

אוירה חמה ותומכת 
סודיות מובטחת

 

 

 

שלח

THANK YOU!

Your message has been successfully sent

מייל:

*שדה חובה

שם:

*שדה חובה

מלאו פרטים ואחזור אליכם 

טלפון:

*שדה חובה