נפגעות תקיפה מינית

אידה מומחית לטיפול בנפגעות תקיפה מינית(נשים, נערות, ילדים),בעלת ידע, שיטות טיפול (EMDR ,PE ,CBT) וכלים רבים לטיפול כגון שימוש באומנויות, צילום, תמונות, קלפים. הטיפול מותאם ונבנה בהתאם, בקצב ובשיתוף פעולה עם המטופלת. כמו כן הקליניקה מעוצבת, מותאמת ומאפשרת מאוד לבניית תחושת בטחון. טיפול פרטני, קבוצתי, בית פתוח לנפגעות, סדנאות קצרותוארוכות טווח. במרכז ניתן טיפול בנפגעות תקיפה מינית לכל סוגייה: הטרדה, אונס, גלוי עריות.

 

טיפול פרטני

גרעין חווית הטראומה הנפשית הוא הנישול מכוח והניתוק מין הזולת, ולכן ההחלמה מבוססת על העצמה ועל יצירת קשרים חדשים. ההחלמה יכולה להתנהל רק בתוך הקשר של יחסים שבים נפגעי הטראומה ובוראים את הכשרים הנפשיים שנפגעו או עוותו בידי החוויה הטראומטית. כשרים אלה כוללים יכולות בסיסיות לאמון, לאוטונומיה, ליוזמה, לכשירות לזהות ולאינטימיות.
היכולות האלה נוצרו במקורן ביחסים עם אחרים, ובתוך יחסים שכאלה עליהן ליווצר מחדש.

עקרון ההחלמה הראשון הוא העצמת נפגעי הטראומה. שומה עליהם להיות מחוללי החלמתם ומושליה. אחרים יכולים להעניק עצה, תמיכה, עזרה, חיבה ודארגה, אבל לא רפוי.
נסיונות רבים לעזור , הנעשים מתוך רצון טוב וכוונות טובות, נכשלים מפני שהעקרון היסודי של העצמה אינו נשמר..
מתוך טראומה והחלמה ג.ל.הרמן 1992

 

 

קבוצה לביטחון- לא במקום טיפול פרטני

רק לעיתים נדירות הקבוצה היא האמצעי הראשון שבא בחשבון מיד לאחר האירוע הטראומטי. בדרך כלל , פגוע טראומה חמורה שקרתה זה לא כבר שרוי בפחד עז ומוצף בסיפטומים פולשניים, כגון סיוטים והבזקי זכרון.
ההתערבות במשבר מתמקדת בגיוס בני אדם תומכים בסביבתו, שכן נוח לו, בד"כ להיות במחיצת בני אדם מוכרים, ולא במחיצת זרים.
אין זה הזמן לקבוצה. אף על פי שלהלכה עשוי הנפגע לשאוב נחמה מעצם המחשבה שאין הוא לבד בחויה שעבר, בפועל הוא עלול להרגיש אובד עצות בקבוצה. האזנה לפרטי חוויתהם של אחרים יש שהיא מגבירה את הספטומים הפולשניים שלו עד שאין הוא מסוגל שלא להקשיב מתוך אהדה ולא לקבל תמיכה רגשית. על כן מומלץ להמתין כמה שבועות או כמה חודשים עד הצטרפות לקבוצה.

מתוך טראומה והחלמה-ג.ל.הרמן 1992

 

מומלץ להמתין עד להצטרפות לקבוצה....לא במקום טיפול פרטני, אלא במקביל.

בית פתוח לנפגעות תקיפה מינית

 

מטרת המפגשים בעיקר חברתי ותמיכתי, ההנחיה מקצועית.

פרוייקט בית פתוח יצא לדרך בהצלחה רבה.

מתקיימים מפגשים בבוקר ובערב

 

הינך מוזמנת להיות חלק מהבית הפתוח.

 

תסמינים של התעללות מינית >

קידום פלוס בניית אתרים

אור הנפש - מרכז טיפול לילדים נוער ומבוגרים כתובת:  ת.ד. 2231 ראשון לציון 75121   טלפון: 054-4502605  דוא"ל: orhanefesh@walla.com

אוירה חמה ותומכת 
סודיות מובטחת

 

 

 

שלח

THANK YOU!

Your message has been successfully sent

מייל:

*שדה חובה

שם:

*שדה חובה

מלאו פרטים ואחזור אליכם 

טלפון:

*שדה חובה