מאמרים

נפגעות תקיפה מינית

הסטטיסטיקות בנושא נפגעות תקיפה מינית עגומות ביותר: אחת מתוך שלום נשים מדווחת כי חוותה תקיפה מינית בילדותה או בבגרותה. במקביל, אחת מתוך שש נשים מעידה כי הייתה מושא לגלוי עריות. לצערנו הרב, הדבר נכון כלפי כל חתכי, מגזרי וסוגי האוכלוסייה.

על אמהות, בנות ומה שבינהן

רבים אינם יודעים זאת, אך המשחק בו בובת עץ של אם בתוך בת, בתוך אם בתוך בת...למעשה נקרא בשפת המקור 'מטריושקה'. הבבושקה, בתרגום חופשי מרוסית, היא סבתא.
 

חרדה, לא צריך לפחד מזה

בפסיכולוגיה, לכל מנגנון הגנה, תפקיד חיובי של שמירה על בריאותנו הנפשית ולעיתים גם הגופנית.

כך גם במקרה של חרדה, אשר מופיעה כתגובה מיידית למצבים שאינם מוכרים לנו ומלווים במתח והצפה רגשית. 

סליחה אבל מה זה בכלל CBT?

לא פעם נזרק לחלל האוויר השם המסתורי C.B.T (Cognitive Behavioral Therapy),או במילים אחרות, טיפול קוגניטיבי התנהגותי .על אחת כמה וכמה כשמדובר בהקשר פסיכולוגי או טיפולי אחר. למעשה נדמה כאילו לאחרונה נהיה הטיפול בעזרתה שכיח ופופולארי כל כך עד כי החליפה את כל השיטות כולן! 
 

חשיבותה של עריכת צוואה לבני-זוג בהליכי פירוד וגירושין

עשיית צוואה הינה אחת הפעולות המשפטיות החשובות בחייו של אדם, ויש הסוברים- כי היא החשובה שבהן. במשיכת קולמוס מעביר אדם את כל רכושו, זכויותיו, כספיו ונכסיו- באופן גורף וטוטאלי- לידי עיזבונו, כלומר לידי יורשיו.

סוף מעשה במחשבה תחילה

על מרוץ הסמכויות בין בית-המשפט לענייני משפחה לבין בית-הדין הרבני 
ענייני נישואין וגירושין של יהודים, תושבי המדינה ואזרחיה, נקבעים על-פי דיני ישראל- הם דיני ההלכה העברית.

הקשר בין פגיעה מינית לבין שימוש בחומרים

התסמונת הפוסט-טראומתית של התעללות מינית בילדות הוגדרה על ידי חוקרים וקלינאים רבים כתסמונת מורכבת, הכוללת קשת רחבה של סימפטומים גופניים ונפשיים, כמו: בעיות גניקולוגיות, בעיות במערכת השתן והעיכול, הפרעות רגשיות כמו: דיכאון כרוני, אימפולסיביות, חרדות..

גורמים המשפיעים על הסתגלות הילד לגירושין

השפעות הפרידה והגירושין של ההורים על ילדיהם, כשקיימת חשיבות לשלב ההתפתחותי של הילד במעגל החיים, בו מתרחשים הגירושין. התגובה תלויה במשתנים שונים : גיל , מצב רגשי, שכלי, מוסרי, אופי הילד והניסיון שלהם בתוך המשפחה.

זכות האישה למזונות מבעלה

"ואנא …אפלח ואוקיר ואזון ואפרנס ואכלכל…"

עפ"י ההלכה היהודית, כל עוד נשואים בעל ואישה זל"ז, קיימים לבעל מספר חובות כלפי אשתו, אשר העיקרי שבהם הינו חובת הבעל לזון את אשתו ולספק את צרכיה, ובלשון ההלכה העברית: "שארה, כסותה, עונתה".

קידום פלוס בניית אתרים

אור הנפש - מרכז טיפול לילדים נוער ומבוגרים כתובת:  ת.ד. 2231 ראשון לציון 75121   טלפון: 054-4502605  דוא"ל: orhanefesh@walla.com

אוירה חמה ותומכת 
סודיות מובטחת

 

 

 

שלח

THANK YOU!

Your message has been successfully sent

מייל:

*שדה חובה

שם:

*שדה חובה

מלאו פרטים ואחזור אליכם 

טלפון:

*שדה חובה