סליחה, אבל מה זה בכלל CBT?

מה באמת אתם יודעים על שיטת הטיפול C.B.T?

לא פעם נזרק לחלל האוויר השם המסתורי C.B.T (Cognitive Behavioral Therapy),או במילים אחרות, טיפול קוגניטיבי התנהגותי .על אחת כמה וכמה כשמדובר בהקשר פסיכולוגי או טיפולי אחר. למעשה נדמה כאילו לאחרונה נהיה הטיפול בעזרתה שכיח ופופולארי כל כך עד כי החליפה את כל השיטות כולן! 
במאמרי זה אנסה לתת לכם סקירה קצרה: מה זה בכלל C.B.T,עבור אילו מקרים מתאימה שיטת הטיפול הזאת ומדוע אני מוצאת אותה יעילה וחיובית כ"כ בתור מטפלת מוסמכת ומנוסה. 
 

הרעיון בבסיס השיטה
שיטת טיפול C.B.T-  העיקרון הוא פשוט וקולע- לתבניות המחשבה של האדם ותפיסת המציאות שלו, השפעה מרחיקת לכת ובלתי מבוטלת על הנפש
(כל הקשור לתחום הרגשי).
תפיסת מציאות בלתי מאוזנת, מוטעית או שלילית עלולה בהחלט להציף בעיות שונות המהוות מקור לחרדה, בצידה השפעות גופניות מוחשיות כובלות (מתח נפשי כבד, דופק מואץ, הזעת יתר, כאבי בטן, סחרחורות ועוד). מנגד, תפיסת מציאות חיובית וחיונית, בכוחה להחליף את זו המחלישה ולתת הרבה מאוד רצון לעשיה וכלים להתגברות.

אופי הטיפול ועבור מי הוא עשוי להתאים
ברוב המקרים, טיפול מסוג זה יהיה ממוקד, קצר מועד ובעל השפעה חיובית יתכן כבר מהמפגש הראשון!
זו אחת הסיבות אשר בגינה שיטת הטיפול הזו חביבה עלי כל כך, כוחות נפש אדירים מתגלים בשיאם
ככלי רב עוצמה המסייע להיחלץ ממצבים נפשיים קשים. הגבורה הזאת מדהימה אותי בכל פעם מחדש...ובמיוחד המידיות בה היא נחשפת, כבר בתחילתו של תהליך.
 

מטרת הדו-שיח בינינו תהיה לשנות את דפוסי החשיבה וההתנהגות ומתוך כך לגרום לריפוי אותן התפיסות המוטעות אליהן כל כך התרגלנו עד כי נדמו כמציאות... 
כך מסייע הטיפול לשוב ולקיים אורח חיים יום יומי מתפקד ותקין.
מניסיוני, השימוש ב C.B.T  יעיל במיוחד עבור הרבה מקרים ביניהם- הסובלים מחרדה, דיכאון, OCD, פוסט טראומה, כעס, ואלו המעוניינים בטיפול זוגי או הדרכה הורית.

אפשר לעשות זאת ביחד.
אידה ואנונו – מרכז אור הנפש

מאמרים

קידום פלוס בניית אתרים

אור הנפש - מרכז טיפול לילדים נוער ומבוגרים כתובת:  ת.ד. 2231 ראשון לציון 75121   טלפון: 054-4502605  דוא"ל: orhanefesh@walla.com

אוירה חמה ותומכת 
סודיות מובטחת

 

 

 

שלח

THANK YOU!

Your message has been successfully sent

מייל:

*שדה חובה

שם:

*שדה חובה

מלאו פרטים ואחזור אליכם 

טלפון:

*שדה חובה