מבנה הנפש העדין בנוי רבדים הנבנים עוד משחר הילדות, חשוב לשמר את המצב הבריא שלה ולטפל מיד כאשר מתגלה קושי.

 

אחריות על העתיד מאז ולתמיד

 

מחקרים רבים מוכיחים כי הנפש נבנית עוד משחר העוברות, עוד מהשלב ההריוני האדם שאז הוא עוד עובר סופג מגירויי הסביבה, קולות, חוויות של האימא ונפשו מתחילה להתפתח ולהיבנות, כך נבחין כי ילדים או אפילו תינוקות יגיבו בצורה שונה לחוויות שונות, כך נראה תינוקות המתענגים למשמע מוזיקה נעימה או נחרדים עם השמעת קול או צליל אחר, מזהים את קולה של אימא ואפילו את קולו של האב, עובדה זו מטילה אחריות רבה על ההורים משלב ראשוני של ההורות.

 

החיים רציניים

 

 נראה כי ההתייחסות לטראומות אם כך צריך להיות רציני משום שהוא בעל משמעות לאורך כל החיים, חרדה יתרה עשויה לפגוע בהתנהגות של האדם ולהפריע להתפתחות תקינה של הילד או הבוגר הצעיר, ככל שהמודעות לטיפול בקשיים נפשיים עולה נראה כי אנשים מבקשים לעצמם טיפול בחרדה כאשר היא מתגלית או מתפתחת מתוך תקווה שהם יוכלו להשתחרר ממנה ולחיות טוב יותר בעתיד.

 

חרדה רב תחומית

 

 חרדה מחולקת לשלושה קטגוריות: חרדה קיומית, חרדה חברתית, חרדת בחינות, כאשר ההשפעה של כל אחד מהם היא על תחום אחר בחיים, למשל חרדה קיומית מתפתחת מסכנת חיים אותה עבר האדם כמו פיגוע, סכנת חיים כשמשהו איים על חייו בצורה כזו או אחרת ולעיתים אפילו אובדן של אדם קרוב אז האדם עושה חשבון לעצמו שגם לו זה עלול לקרות.

 

בריחה

 

חרדה חברתית משפיעה על ההתערות בחברה כאשר אדם חושש להיחשף לחברה הוא חושש מהתגובות שלו בתוך סיטואציות שונות, לעיתים זה מתפתח בעקבות טראומת עבר כאשר הוא הובך או בויש בפורום ציבורי ונותר חסר אונים וערום מבחינת ההתמודדות החברתית כך שהוא לא רוצה לקחת סיכונים.

 

כישלון

 

 חרדת בחינות משפיעה על ההתמודדות עם הבחינה בשעת מעשה, למרות שהילד, הנער או הסטודנט מכיר את החומר ויכול להתמודד עם השאלות מחוץ לעת הבחינה כשמגיע שעת המבחן הוא אינו מתמודד, שוכח, לעיתים מפתח הפרעות גופניות כמו כאב ראש, בחילות, שלשולים ועוד כך שיכולת התפקוד שלו מטבע הדברים ירודה.

 

הצלחה

 

 הבשורה הטובה כי יש טיפול בחרדות, יש אמצעים לסייע לאדם הסובל מחרדות להתמודד איתן בחיי היום יום, כך הוא מבטיח לעצמו עתיד טוב יותר, טיפול בחרדות יכול להעלים לחלוטין את החרדה וההתמודדות הלקויה מולה, חשוב לטפל בחרדה בזמן על מנת למנוע הידרדרות נפשית.

טיפול בחרדה

קידום פלוס בניית אתרים

אור הנפש - מרכז טיפול לילדים נוער ומבוגרים כתובת:  ת.ד. 2231 ראשון לציון 75121   טלפון: 054-4502605  דוא"ל: orhanefesh@walla.com

אוירה חמה ותומכת 
סודיות מובטחת

 

 

 

שלח

THANK YOU!

Your message has been successfully sent

מייל:

*שדה חובה

שם:

*שדה חובה

מלאו פרטים ואחזור אליכם 

טלפון:

*שדה חובה